Skóra sucha jest cienka, delikatna, szorstka w dotyku i często się łuszczy. Charakteryzuje się dużą wrażliwością na czynniki atmosferyczne. Po umyciu daje uczucie nieprzyjemnego napięcia a nawet pieczenia. Cera sucha jest naturalną konsekwencją starzenia się skóry ale może również wynikać z niewłaściwej pielęgnacji. Źle pielęgnowana przekształca się w skórę wrażliwą pojawiają się na niej rozszerzone naczynia krwionośne, przebarwienia, staje się skłonna do podrażnień ponadto bardzo szybko traci jędrność i pojawiają na niej liczne zmarszczki.

Pielęgnacja cery suchej w gabinecie kosmetycznym polega przede wszystkim na odbudowaniu bariery hydrolipidowej i dostarczeniu jej substancji nawilżająco odżywczych.

Zabiegi dla skór suchych:

 • peeling kawitacyjny
 • peelingi chemiczne Aza peel , Lacto peel, Skin revital
 • mikronakłuwanie MezoPen

Skóra wrażliwa powstaje na skutek niewłaściwej pielęgnacji, nadmiernej ekspozycji na warunki atmosferyczne (głównie słońce wiatr i niskie temperatury) ale może być również wynikiem źle zbilansowanej diety, stosowania używek a nawet niektórych leków. Cera wrażliwa może rozwinąć się zarówno na podłożu skóry suchej jak i tłustej, jest napięta, zaczerwieniona, często swędzi i piecze. Charakteryzuje się obecnością rozszerzonych naczyń krwionośnych, przewlekłego rumienia, źle toleruje większość preparatów kosmetycznych, wymaga więc specjalnej uwagi i odpowiednio dobranych zabiegów i kosmetyków o działaniu łagodzącym, wyciszającym oraz wzmacniającym naczynia krwionośne.

Zabiegi dla skór wrażliwych:

 • peeling kawitacyjny
 • peelingi chemiczne: Aza peel, Lacto peel, Vitamin C peel, Mandelac peel (szczegółowy opis w zakładce peelingi chemiczne)
 • maski algowe

Skóra tłusta jest gruba, błyszcząca (z powodu dużej aktywności gruczołów łojowych), ma ziemisto-szary koloryt i rozszerzone pory, jest idealnym podłożem do tworzenia się zaskórników a nawet trądziku. Ze względu na swoje właściwości cera tłusta wymaga wielokierunkowej pielęgnacji. Najczęściej popełnianym błędem jest nadmierne usuwanie sebum oraz brak odpowiedniego nawilżenia, co w konsekwencji prowadzi do odwodnienia i nasilenia nieestetycznych zmian.

Zabiegi dla skór tłustych:

 • peelingi chemiczne Anti acne(na bazie kwasu salicylowego), Mat ferul, Aza peel, Amber peel, Mandelac peel.
 • mikrodermabrazja – peeling mechaniczny polegający na kontrolowanym złuszczaniu naskórka przy pomocy głowicy diamentowej z podciśnieniem. Efektem zabiegu jest wygładzenie, rozjaśnienie skóry, zwężenie porów, oraz zwiększenie przenikania substancji zastosowanych podczas zabiegu.
 • oczyszczanie manualne

Trądzik rozwija się na podłożu skóry tłustej charakteryzuje się obecnością zaskórników, grudek i krost zapalnych. Do niedawna dotyczył nastolatków w okresie dojrzewania, gwałtowny wzrost hormonów, nadmierne wydzielanie sebum i zaburzenia rogowacenia są czynnikami wpływającymi na jego powstawanie.Z uwagi na to iż w miejscach zmian zapalnych dochodzi również do rozwoju bakterii (Propionibacterium acnes) trądzik jest chorobą i wymaga konsultacji z lekarzem dermatologiem.

Za zgodą lekarza w gabinecie kosmetycznym możemy wykonać zabiegi oparte na kwasie salicylowym, pirogronowym, migdałowym, azelainowym czy w mało zaawansowanym stadium oczyszczanie manualne.


Zabiegi dla skór z przebarwieniami:

 • Peelingi chemiczne na bazie kwasu azaleinowego, migdałowego, ferulowego, jabłkowego, wysoko stężonej witaminy C.
 • DNA Recovery peel peeling nanotechnologiczny zawiera kwas ferulowy czynniki wzrostu naskórka oraz trzy postacie retinolu. Zapewnia aktywną naprawę fotouszkodzeń w DNA oraz wyrównanie kolorytu skóry.
 • Yellow peel intensywny peeling zawierający retinol, witaminę C oraz antyoksydanty o działaniu wyrównującym koloryt, ujędrniającym, stymulującym syntezę kolagenu.

Zabiegi ujędrniające, wygładzające i spłycające zmarszczki

 • Mezoterapia mikroigłowa MezoPen z wykorzystaniem koktajli Mesolift lub Botolift które w swoim składzie zawierają kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, koenzymy, peptydy biomimetyczne.

Są to absolutnie bezpieczne preparaty o bardzo wysokiej skuteczności. Ich działanie polega na zwiększeniu grubości skóry właściwej i naskórka, intensywnej redukcji zmarszczek, poprawie elastyczności skóry oraz naprawie uszkodzeń posłonecznych (szczegółowy opis w zakładce mezoterapia)

 • Peelingi chemiczne Anti age zawierające m.in kwas glikolowy, pirogronowy, migdałowy.
Kategoria