Manicure to zabieg pielęgnacyjny i upiększający na dłonie. Polega na nadaniu paznokciom indywidualnie dobranego kształtu, wypolerowaniu płytki paznokcia, usunięciu skórek i skóry, która nachodzi na płytkę paznokcia. Najczęściej dopełnieniem zabiegu pielęgnacyjnego jest pomalowanie paznokci na wybrany kolor. Możesz wybrać manicure klasyczny, manicure hybrydowy, manicure z odżywką, manicure z ibx.


Zabieg manicure zawsze rozpoczynamy dezynfekcja dłoni następnie nadajemy paznokcia kształt, wycinamy skórki, polerujemy i odtłuszczamy płytkę nakładamy odżywkę konczymy pomalowaniem paznokci lakierem. W manicure hybrydowym paznokcie malujemy hybrydą (jest to trwalsza forma lakieru – pigment połączony z niewielką ilością żelu). Hybryda utrzymuje się na płytce dłoni w zależności od szybkości wzrostu paznokcia ok 2-3 tygodni.


Przeciwwskazania:

  • grzybica,
  • drożdżyca skóry i paznokci,
  • stany ropne i infekcyjne,
  • stany alergiczne i alergie na którykolwiek z używanych podczas zabiegu preparatów,
  • choroby wirusowe (brodawki)

Z manicure powinno się zrezygnować również w przypadku problemów z krzepliwością krwi,

których konsekwencją są długo i trudno gojące się rany.

Nieodłącznym elementem naszej pracy jest higiena, którą możemy zagwarantować każdorazową sterylizacją narzędzi w autoklawie, jednorazowe pilniki oraz rękawiczki. Pracujemy wyłącznie na oryginalnych produktach marki Indigo Opi IBX Nail Teak, które zapewniają najwyższą jakość wykonywanych usług i piękne efekty stylizacji.


Manicure SPA 

Jest to manicure biologiczny, bądź klasyczny – w zależności od preferencji Klientki, połączony z zabiegiem parafinowym upiększającym skórę dłoni.


Rytuał zaczynamy od peelingu złuszczającego martwy naskórek, następnie nakładamy na dłonie odżywczą, głęboko nawilżająca maskę i wykonujemy relaksacyjny masaż dłoni, następnie zanurzamy dłonie w ciepłej aromatycznej parafinie nakladamy folię i rękawice.

Po 20 minutach zdejmujemy okład parafinowy i wykańczamy zabieg kremem. Opcjonalnie na zakończenie malujemy paznokcie.


IBX SYSTEM ZABIEG

IBX System to zabieg dwuetapowy, na który składają się produkty o nazwie IBX oraz IBX Repair


Preparat IBX ma na celu odbudowę osłabionych paznokci. Jego działanie polega na spajaniu górnych warstw płytki, co zapobiega rozdwajaniu, kruszeniu i łuszczeniu. Paznokcie rosną mocniejsze, dłuższe i gładkie, mają zdrowy połysk oraz naturalny kolor. Dzięki temu, że preparat naprawia poważne uszkodzenia nie tylko na wierzchu płytki, ale też w głębszych warstwach, przyczynia się do naturalnego wzrostu paznokci. Natomiast IBX Repair świetnie sprawdza się w roli bazy pod różnego rodzaju stylizacje paznokci: akrylowe, żelowe czy hybrydowe. IBX Repair tworzy specjalną powłokę ochronną i przyczynia się do redukcji białych plamek, które często powstają na naturalnej płytce paznokcia pod stylizacjami. IBX Repair chroni przed ewentualnym, ponownym uszkodzeniem paznokci.Ładne paznokcie – czego unikać?


Działanie:

IBX System to preparat naprawczy, który: chroni paznokcie – działa, jak tarcza ochronna pod każdą stylizacją żelową/ akrylową/ hybrydowąregeneruje, wzmacnia i odbudowuje paznokcie – działa, jak system wzmacniający i odbudowujący naturalne paznokcie (wygładza i scala płytkę, działa naprawczo na uszkodzenia mechaniczne, redukuje bruzdy, pęknięcia i białe plamki), rozdwajające się paznokcie.


Dla kogo jest polecany:

System IBX został stworzony z myślą o tym, aby chronić naturalne paznokcie i wzmacniać je od środka. Polecany jest dla osób, których paznokcie: są zniszczone od długotrwałego noszenia stylizacji żelowej/ akrylowej/ tipsów/ hybrydsą słabe, cienkie i miękkie jak papierrozdwajają się i łuszcząmają białe plamkimają bruzdymają jakiekolwiek uszkodzenia czy pęknięciasą kruche i się łamią.


Najczęściej zadawane pytania :


Co to jest IBX i jak to działa?

IBX to przenikający, utwardzany system monomerów, który wnika w płytkę, powodując jej wzmocnienie od środka (nie widać go na zewnątrz płytki)


Czy po aplikacji IBX można nałożyć lakier, hybrydę, żel lub akryl?

Tak, jest to nawet wskazane, gdyż IBX nie tylko regeneruje paznokcie, ale także chroni je przed potencjalnymi zniszczeniami. Dodatkowym atutem jest przedłużenie trwałości wybranej stylizacji.


Jak często należy powtarzać zabieg?

Jeśli paznokcie są zniszczone zaczynamy od zabiegu raz w tygodniu, następnie co dwa tygodnie i miesiąc – dla podtrzymania efektu. Nie zaleca się robić zabiegów IBX częściej niż raz w tygodniu. System został zaprojektowany tak, aby pomóc w sposób narastający, skumulowany odbudować i wzmocnić naturalne paznokcie. Oznacza to, że kiedy już widzimy poprawę, jeden zabieg na dwa, a potem na trzy tygodnie w zupełności wystarczy!


Jak szybko widać efekty?

Nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ każdy z nas ma inne paznokcie. Poprawa jest widoczna już po pierwszym zabiegu, jednak w zależności od stopnia osłabienia/zniszczenia płytki paznokcia pełny efekt może być widoczny po np. dwóch, trzech lub czterech zabiegach.